ARCHIVED — EXTRA Vol. 145, No. 4

Warning This Web page has been archived on the Web.

Archived Content

Information identified as archived is provided for reference, research or recordkeeping purposes. It is not subject to the Government of Canada Web Standards and has not been altered or updated since it was archived. Please contact us to request a format other than those available.

Canada Gazette

Part I

OTTAWA, TUESDAY, MAY 17, 2011

CHIEF ELECTORAL OFFICER

CANADA ELECTIONS ACT

Return of Members elected at the 41st general election

Notice is hereby given, pursuant to section 317 of the Canada Elections Act, that returns, in the following order, have been received of the election of Members to serve in the House of Commons of Canada for the following electoral districts:

Electoral Districts

Members


Kildonan—St. Paul


Joy Smith

Vancouver East

Libby Davies

Honoré-Mercier

Paulina Ayala

Drummond

François Choquette

Bourassa

Denis Coderre

Etobicoke—Lakeshore

Bernard Trottier

Montmorency—Charlevoix—Haute-Côte-Nord

Jonathan Tremblay

Vaudreuil-Soulanges

Jamie Nicholls

Richmond—Arthabaska

André Bellavance

Pierrefonds—Dollard

Lysane Blanchette-Lamothe

Peterborough

Dean Del Mastro

Mégantic—L’Érable

Christian Paradis

Mount Royal

Irwin Cotler

Louis-Hébert

Denis Blanchette

Winnipeg South

Rod Bruinooge

Rosemont—La Petite-Patrie

Alexandre Boulerice

Laval—Les Îles

François Pilon

London North Centre

Susan Truppe

Bas-Richelieu—Nicolet—Bécancour

Louis Plamondon

Saint-Hyacinthe—Bagot

Marie-Claude Morin

Mississauga—Erindale

Robert Dechert

Scarborough—Guildwood

John McKay

Northumberland—Quinte West

Rick Norlock

Terrebonne—Blainville

Charmaine Borg

Timmins—James Bay

Charlie Angus

Souris—Moose Mountain

Ed Komarnicki

Red Deer

Earl Dreeshen

Abbotsford

Ed Fast

Dufferin—Caledon

David Tilson

Ahuntsic

Maria Mourani

Vancouver Kingsway

Don Davies

Jeanne-Le Ber

Tyrone Benskin

Calgary Southwest

Stephen J. Harper

Hull—Aylmer

Nycole Turmel

Gatineau

Françoise Boivin

Prince Edward—Hastings

Daryl Kramp

Saskatoon—Rosetown—Biggar

Kelly Block

Richmond

Alice Wong

Surrey North

Jasbir Sandhu

Calgary East

Deepak Obhrai

Calgary Centre

Lee Richardson

Etobicoke North

Kirtsy Duncan

Scarborough Southwest

Dan Harris

Lotbinière—Chutes-de-la-Chaudière

Jacques Gourde

Chatham-Kent—Essex

Dave Van Kesteren

Huron—Bruce

Ben Lobb

Yorkton—Melville

Garry Breitkreuz

Hamilton Centre

David Christopherson

Westmount—Ville-Marie

Marc Garneau

Beauport—Limoilou

Raymond Côté

Nepean—Carleton

Pierre Poilievre

New Westminster—Coquitlam

Fin Donnelly

Notre-Dame-de-Grâce—Lachine

Isabelle Morin

Pontiac

Mathieu Ravignat

Nickel Belt

Claude Gravelle

Ottawa Centre

Paul Dewar

Parry Sound—Muskoka

Tony Clement

Laval

José Nunez-Melo

London West

Ed Holder

St. Paul’s

Carolyn Bennett

Lévis—Bellechasse

Steven Blaney

Elgin—Middlesex—London

Joe Preston

Louis-Saint-Laurent

Alexandrine Latendresse

Beauséjour

Dominic LeBlanc

Gaspésie—Îles-de-la-Madeleine

Philip Toone

Nanaimo—Cowichan

Jean Crowder

Oxford

Dave MacKenzie

Calgary Southeast

Jason Kenney

Trois-Rivières

Robert Aubin

Lac-Saint-Louis

Francis Scarpaleggia

Sherbrooke

Pierre-Luc Dusseault

Oak Ridges—Markham

Paul Calandra

Jonquière—Alma

Claude Patry

Whitby—Oshawa

Jim Flaherty

Chicoutimi—Le Fjord

Dany Morin

Hamilton East—Stoney Creek

Wayne Marston

Saint-Lambert

Sadia Groguhé

Calgary West

Robert Anders

Saint-Jean

Tarik Brahmi

Argenteuil—Papineau—Mirabel

Mylène Freeman

Montcalm

Manon Perreault

May 12, 2011

MARC MAYRAND
Chief Electoral Officer