ARCHIVED — EXTRA Vol. 145, No. 5

Warning This Web page has been archived on the Web.

Archived Content

Information identified as archived is provided for reference, research or recordkeeping purposes. It is not subject to the Government of Canada Web Standards and has not been altered or updated since it was archived. Please contact us to request a format other than those available.

Canada Gazette

Part I

OTTAWA, THURSDAY, MAY 19, 2011

CHIEF ELECTORAL OFFICER

CANADA ELECTIONS ACT

Return of Members elected at the 41st general election

Notice is hereby given, pursuant to section 317 of the Canada Elections Act, that returns, in the following order, have been received of the election of Members to serve in the House of Commons of Canada for the following electoral districts:

Electoral Districts

Members


Kitchener—Waterloo


Peter Braid

Miramichi

Tilly O’Neill-Gordon

St. John’s South—Mount Pearl

Ryan Cleary

Delta—Richmond East

Kerry-Lynne Findlay

LaSalle—Émard

Hélène LeBlanc

Saint-Léonard—Saint-Michel

Massimo Pacetti

Halifax

Megan Leslie

Parkdale—High Park

Peggy Nash

Roberval—Lac-Saint-Jean

Denis Lebel

Scarborough—Rouge River

Rathika Sitsabaiesan

Charlottetown

Sean Casey

Haute-Gaspésie—La Mitis—Matane—Matapédia

Jean-François Fortin

Victoria

Denise Savoie

Brossard—La Prairie

Hoang Mai

Mississauga—Streetsville

Brad Butt

Madawaska—Restigouche

Bernard Valcourt

Burnaby—Douglas

Kennedy Stewart

Cambridge

Gary Goodyear

Repentigny

Jean-François Larose

Sault Ste. Marie

Bryan Hayes

Calgary Centre-North

Michelle Rempel

Edmonton—Leduc

James Rajotte

Haldimand—Norfolk

Diane Finley

Niagara West—Glanbrook

Dean Allison

Okanagan—Coquihalla

Dan Albas

Vancouver Quadra

Joyce Murray

Kamloops—Thompson—Cariboo

Cathy McLeod

Welland

Malcolm Allen

Esquimalt—Juan de Fuca

Randall C. Garrison

Perth—Wellington

Gary Schellenberger

York West

Judy Sgro

Saint-Bruno—Saint-Hubert

Djaouida Sellah

Calgary—Nose Hill

Diane Ablonczy

Alfred-Pellan

Rosane Doré Lefebvre

Niagara Falls

Rob Nicholson

Don Valley West

John Carmichael

Port Moody—Westwood—Port Coquitlam

James Moore

Winnipeg Centre

Pat Martin

Medicine Hat

LaVar Payne

Bramalea—Gore—Malton

Bal Gosal

Ajax—Pickering

Chris Alexander

Simcoe North

Bruce Stanton

Acadie—Bathurst

Yvon Godin

Windsor West

Brian Masse

Bruce—Grey—Owen Sound

Larry Miller

Sackville—Eastern Shore

Peter Stoffer

Cariboo—Prince George

Dick Harris

Stormont—Dundas—South Glengarry

Guy Lauzon

Ottawa West—Nepean

John Baird

Lanark—Frontenac—Lennox and Addington

Scott Reid

Durham

Bev Oda

Langley

Mark Warawa

Edmonton—Mill Woods—Beaumont

Mike Lake

Palliser

Ray Boughen

Regina—Lumsden—Lake Centre

Tom Lukiwski

Cardigan

Lawrence MacAulay

Edmonton—Sherwood Park

Tim Uppal

Wellington—Halton Hills

Michael Chong

Mississauga East—Cooksville

Wladyslaw Lizon

South Surrey—White Rock—Cloverdale

Russ Hiebert

St. John’s East

Jack Harris

Ottawa South

David McGuinty

Scarborough Centre

Roxanne James

Halton

Lisa Raitt

Edmonton—Spruce Grove

Rona Ambrose

Thornhill

Peter Kent

Essex

Jeff Watson

Kitchener—Conestoga

Harold Albrecht

Laurentides—Labelle

Marc-André Morin

Richmond Hill

Costas Menegakis

Burlington

Mike Wallace

Egmont

Gail Shea

Beauharnois—Salaberry

Anne Minh-Thu Quach

Nanaimo—Alberni

James Lunney

Windsor—Tecumseh

Joe Comartin

Elmwood—Transcona

Lawrence Toet

Saanich—Gulf Islands

Elizabeth May

York—Simcoe

Peter Van Loan

Charleswood—St. James—Assiniboia

Steven Fletcher

Oshawa

Colin Carrie

Brampton—Springdale

Parm Gill

Wascana

Ralph Goodale

York Centre

Mark Adler

Mississauga—Brampton South

Eve Adams

Ottawa—Orléans

Royal Galipeau

Davenport

Andrew Cash

Oakville

Terence Young

La Pointe-de-l’Île

Ève Péclet

Marc-Aurèle-Fortin

Alain Giguère

Guelph

Frank Valeriote

Blackstrap

Lynne Yelich

Vancouver Centre

Hedy Fry

Saskatoon—Wanuskewin

Maurice Vellacott

Wild Rose

Blake Richards

May 13, 2011

MARC MAYRAND
Chief Electoral Officer